Jak wyświetlać wybrane miniaturki ze swojej strony w Social Media?

Wszyscy wiemy czym są miniaturki: to ikony z obrazkiem wyświetlające się na przykład obok wpisu na Facebooku, na Wykop.pl czy Reddicie. A oto przykład:

wyświetlanie miniaturki social media

Miniaturki postów na Reddicie nie są domyślnie pobierane z treści dodanego postu, tylko wyznaczane z poziomu strony. Jeśli nie ustawiłeś ich na stronie, żaden obrazek nie będzie się wyświetlać obok tytułu wpisu. Podobnie jest z innymi mediami społecznościowymi.

Warto wyświetlać miniaturki, ponieważ dobra miniaturka zwiększa klikalność twojego posta nawet o kilkaset procent, a więc bardzo mocno ułatwia promocję i rozprzestrzeniania się twojego wpisu w Internecie.  Zapostowałeś coś na Reddicie, Facebooku albo w jeszcze innym serwisie w którym dzielisz się treścią, ale nie wyświetla się twoja miniaturka? Przeczytaj jak skonfigurować swoją stronę (aby zaczęła się wyświetlać.

Jak wyświetlać wybrane przeze mnie miniaturki w mediach społecznościowych?

Ponieważ najprawdopodobniej korzystasz z WordPressa, pokażę tutaj jak szybko skonfigurować miniaturki w tym najpopularniejszym systemie CMS, używając All in One SEO pack aby ustawić miniaturki w protokole Open Graph, z którego korzystają wszystkie popularne serwisy społecznościowe. Open Graph (skracany także jako OG) wśród wielu swoich zastosowań, nam pozwala wybierać obrazki do wyświetlania na zewnętrznych stronach, a to wszystko może odbywać się automatycznie. Zarówno Twitter, Facebook, Reddit i polski Wykop używają tego protokołu, więc jeśli promujesz swoją stronę w tych serwisach, wystarczy skonfigurować je raz i będą już zawsze automatycznie pobierały się z twojej strony gdy dodajesz nowe posty w mediach społecznościowych.

  1. Ściągnij All in One SEO pack. To jeden z najbardziej popularnych pluginów SEO dla WordPressa, pozwalający na pełną konfigurację dosłownie wszystkich ustawień ważnych dla pozycjonowania. W panelu administracyjnym przejdź do „Wtyczki” -> „Dodaj nową” i wyszukaj pluginu o tej nazwie. Zainstaluj go i aktywuj w swoim WordPressie.
  2. Po instalacji kliknij w link „SEO” znajdujący się na samej górze ekranu, na czarnej belce i wybierz Feature Manager.
  3. Wyświetli ci się kilka narzędzi, a jedno z nich nosi nazwę “Social Meta”. Kliknij w nie raz, aby je aktywować.
  4. Skonfiguruj je, tak aby wyświetlało wybrane miniaturki na Reddicie, Facebooku i w innych mediach społecznościowych, wybierając “First Image” – wówczas jako miniaturka będzie wyświetlał się pierwszy obrazek znajdujący się we wpisie, albo najlepiej – “Featured Image”, wówczas w miniaturce będzie wyświetlał się obrazek wyróżniający, ustawiony dla wpisu.
  5. I to już wszystko. All in One SEO pack doda linijkę kodu, która będzie wskazywała Redditowi, Facebookowi, Twitterowi na położenie wybranego obrazka. Po tym, gdy serwis społecznościowy raz pobierze obrazek z twojej strony, generuje z niego miniaturkę która tam już zostanie i będzie wyświetlana wszystkim odwiedzającym.